Czarci pazur na bóle stawów – właściwości przeciwbólowe i maści

czarci pazur i jego właściwości przeciwbólowe na stawy

Czarci pazur – inaczej znany jako diabelski pazur – od wieków uznawany jest za leczniczą roślinę, a w tej chwili jego właściwości potwierdzone zostały przez naukowców. Badania wykazały, że stosowanie czarciego pazura łagodzi ból stawów u większości osób, które z niego korzystają. Jest to więc znakomite remedium na odczuwane bóle, które może być stosowane zarówno pod postacią tabletek, jak i maści leczniczych. Co jest lepsze? Jakie konkretnie produkty warto wybierać? I czym dokładnie jest czarci pazur? Odpowiedzi na wszystkie te pytania można znaleźć w naszym artykule!

Menu:

  1. Czym jest czarci pazur i skąd się wywodzi?
  2. Właściwości przeciwbólowe i prozdrowotne rośliny diabelskiego pazura
  3. Działanie i obszary zastosowania hakorośli
  4. Skuteczna maść z czarcim pazurem i inne preparaty do smarowania
  5. Tabletki zawierające wyciąg z diabelskiego pazura
  6. Zioła, proszki i inne alternatywne formy preparatów
  7. Czarci pazur – opinie i rekomendacje

Co to jest czarci pazur?

Czarci pazur – znany również jako diabelski pazur lub diabelski szpon – to hakorośl rozesłana, która swoją nazwę zawdzięcza wyglądowi części naziemnej. Prezentuje się ona niezwykle osobliwie, przypominając szpon. Nasiona tej rośliny są wyposażone w liczne wypustki, o haczykowatym kształcie, przez co przyczepiają się do skóry zwierząt. Jakkolwiek część naziemna może więc ranić, tak korzeń posiada lecznicze właściwości. Preparaty z czarcim pazurem bardzo pozytywnie wpływają na stan stawów, mięśni i kości. Roślina wykorzystywana jest już od bardzo dawna w roli terapeutycznej. Skąd pochodzi? Z Afryki Południowej, gdzie plemiona afrykańskie traktują ją jako środek na choroby nerek, wątroby, układu moczowego i na różne dolegliwości trawienne. Jeśli ktoś zdecyduje się kupić czarci pazur, zastosowanie go w formie maści czy w formie tabletek zadziała przeciwzapalnie i przeciwbólowo – zwłaszcza na układ ruchu.

Czarci pazur – właściwości przeciwbólowe i lecznicze

Korzeń diabelskiego pazura posiada wiele właściwości leczniczych, przy czym jest najlepiej znany ze swojego pozytywnego wpływu na zdrowie mięśni i stawów. Roślina posiada działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, antybakteryjne, a nawet działa przeciwdrgawkowo. Znajdują się w niej irydoidy, flawonoidy, fenolokwasy, sterole i triterpeny. Dzięki temu czarci pazur ma działanie znieczulające, przeciwzapalne, przeciwreumatyczne i oczyszczające. Jeśli ktoś narzeka na bóle stawów, powinien zakupić właśnie korzeń diabelskiego pazura. Właściwości tej rośliny pomagają w przypadku bólu pourazowego, jak i chorobowego. Wspierają procesy regeneracji, a w dodatku wzmacniają stawy – działają zatem prewencyjnie. Jeśli chodzi o czarci pazur, właściwości tej rośliny przyczyniają się do zwiększenia wytrzymałości tkanki i koją w przypadku występowania stłuczeń czy obrzęków.

Czarci pazur – działanie i zastosowanie w dziedzinie układu kostno-stawowego

Bolące stawy potrafią bardzo utrudnić normalne, codzienne funkcjonowanie. W związku z tym warto podjąć działanie w celu pozbycia się bólu. Czarci pazur na kości i stawy wpływa niezwykle pozytywnie. Zmniejsza stan zapalny i uśmierza ból, wykazując działanie przeciwreumatyczne i przeciwartretyczne. Stanowi nieocenioną pomoc przy leczeniu zwyrodnień, bólu związanego z przeciążeniem, czy też z jakimś urazem, uszkodzeniem. Wybierając czarci pazur na stawy, można zdecydować się na wersję w maści, do stosowania miejscowego, albo w tabletkach, o działaniu bardziej ogólnym. Roślina przyniesie ulgę przy zmęczeniu kończyn, chorobach i stanach zapalnych. Działa rozluźniająco i relaksująco – koi i przyspiesza regenerację uszkodzeń. Z tego względu nadaje się do stosowania na bóle stawów, kości oraz mięśni.

Czarci pazur – maść, żel i balsam z diabelskim pazurem – ranking produktów

Sięgając po pomoc w walce z bólem stawów, można wybrać żel z czarciego pazura, maść z diabelskiego pazura, albo specjalny balsam z diabelskiego pazura. Żel diabelski pazur czy maść z czarciego pazura działają miejscowo. Dzięki czemu szybciej są w stanie poradzić sobie z dolegliwościami ze strony stawów. Oto ranking produktów, po które warto sięgnąć:

Najlepsze maści z diabelskim pazurem
Zalety i plusy stosowania
Wady i minusy stosowania
Maść z czarcim pazurem Harpagon Forte Max

1. Harpagon Forte Max - żel z diabelskiego pazura, zawierający idealne połączenie proporcji czarciego pazura z resztą składników, wzmacniających jego lecznicze działanie. Żel przeznaczony jest do stosowania na bolące stawy i mięśnie. Likwiduje stan zapalny i wzmacnia je, dzięki czemu są odporniejsze na kolejne urazy.

Produkt znajdziecie na https://harpagonforte.pl/
  • środek o naturalnym, bezpiecznym składzie
  • posiada działanie przeciwbólowe i wzmacnia strukturę stawów
  • działa przeciwzapalnie
  • jest często polecany przez użytkowników
  • dobrze się przyswaja
  • dostępny niemal wyłącznie na stronie producenta.
  • Farm Vix żel z wyciągiem z czarciego pazura

    2. Farm-Vix Czarci Pazur żel - maść z korzenia diabelskiego pazura, posiadająca działanie rozluźniające i zmniejszające opuchliznę. Wspomaga regenerację po kontuzjach i radzi sobie z bólami stawów.

  • wspiera regenerację stawów
  • leczy zapalenie stawów
  • likwiduje nerwobóle
  • czarci pazur żel nie może być używany na otwarte rany.
  • Hautbalsam Diabelski pazur

    3. Hautbalsam Diabelski Pazur - Herbamedicus balsam z wyciągiem z korzenia diabelskiego pazura to znakomity środek, który łagodzi ból stawów. Stosowany jest do leczenia dny moczanowej, reumatycznego zapalenia stawów i zapalenia ścięgien.
  • żel (czarci pazur posiada takowe właściwości eteryczne) ma ładny zapach
  • dobrze się wchłania
  • wymaga regularnego stosowania dla uzyskania dobrych rezultatów.
  • Czarci pazur maść, diabelski pazur żel czy balsam do wcierania to produkty, które cieszą się dużą popularnością i są chętnie wykorzystywane do leczenia różnych dolegliwości ze strony stawów. Przeciążenia, uszkodzenia czy stłuczenia mogą spowodować problemy w normalnym funkcjonowaniu na co dzień. Żel czy maść czarci pazur wspierają procesy regeneracyjne, a także wzmacniają stawy, kości i mięśnie. Tym samym zapobiegają pojawianiu się kolejnych, ciężkich uszkodzeń. Jeśli chodzi o diabelski pazur, maść, żel i balsamy łagodzą ból i niwelują stan zapalny. Tym samym najszybciej przynoszą ulgę w dolegliwościach. Maść diabelski pazur przeznaczona jest do stosowania 2 lub 3 razy dziennie i sprawnie radzi sobie z bólem i opuchlizną.

    Czarci pazur – tabletki i kapsułki z wyciągu hakorośli

    Jeśli chodzi o diabelski pazur, tabletki i kapsułki to pewna alternatywa dla maści czy żelu. Przeznaczona są dla tych osób, które nie chcą się nimi smarować i którym nie zależy szczególnie na czasie. Są to raczej suplementy diety, których zadaniem jest ogólne wzmocnienie stawów na przyszłość i które działają dość powoli, wymagając regularnego stosowania. Jeśli chodzi o czarci pazur, tabletki i kapsułki nie mogą być stosowane przez osoby cierpiące na wrzody żołądka lub dwunastnicy. Inne przeciwwskazania to niskie ciśnienie, stosowanie preparatów insulinowych, ciąża i okres karmienia piersią. Jeśli stosuje się czarci pazur, dawkowanie także jest istotną kwestią. Nie wolno nadużywać tego środka, gdyż może to wywołać między innymi alergię.

    Kapsułki i tabletki z czarcim pazurem
    Zalety i plusy stosowania
    Wady i minusy stosowania
    tabletki Alter Medica z czarcim pazurem

    1. Alter Medica czarci pazur tabletki - to suplement diety, którego głównym składnikiem jest czarci pazur. Kapsułki mają działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe.
  • radzi sobie z dolegliwościami stawów i kręgosłupa
  • chroni przed skutkami stresu oksydacyjnego
  • nie może być stosowany przez kobiety w ciąży, matki karmiące piersią, a także przez dzieci.
  • Herbapol kapsulki

    2. Herbapol kapsułki - to tabletki zawierające diabelski pazur, polecane jako pomoc w dolegliwościach mięśni i stawów, a zwłaszcza przy reumatyzmie.
  • preparat ziołowy o naturalnym składzie
  • dobre, ale powolne działanie.
  • Hakorosl rozeslana czarci pazur

    3. Hakorośl rozesłana czarci pazur, kapsułki- Swanson Devil's Claw to suplement diety, przeznaczony do stosowania raz dziennie. Pomaga między innymi przy dolegliwościach ze strony układu kostno-stawowego.
  • aż 500 mg korzenia z czarciego pazura w 1 kapsułce
  • nie mogą go stosować osoby z wrzodami, kamieniami żółciowymi, kobiety w ciąży, matki karmiące, dzieci, a także osoby przyjmujące leki rozrzedzające krew.
  • Tabletki nie są najlepszą alternatywną dla maści czy żelu, ponieważ ich działanie nie jest skoncentrowane na jednym miejscu. Nie jest tym samym odpowiednio silne – na efekty trzeba czekać i regularnie stosować środek, żeby zauważyć jego pozytywny wpływ. Warto dodać, że tabletki mają też inwazyjny wpływ na przełyk i żołądek. Mimo naturalnego składu, posiadają bowiem przecież dodatkowe substancje w otoczce.

    Czarci pazur – zioła i ekstrakty z rośliny

    Czarci pazur dostępny jest w sklepach także pod postacią siekanych czy sproszkowanych ziół. Przeznaczone są one do wykonywania naparów, herbaty oraz nalewek. Zioła i herbatki są przeznaczone raczej do stosowania prewencyjnie – nie pomogą na zaawansowane dolegliwości bólowe. Jeśli już, to na bardzo wczesnym etapie choroby stawów. Warto je oczywiście stosować, jednak przy dużym natężeniu bólu o wiele lepszy będzie żel lub maść.

    Zioła z diabelskim pazurem i ich ekstrakty
    Zalety i plusy stosowania
    Wady i minusy stosowania
    Zmielony diabelski pazur od NatVita

    1. NatVita BIO Diabelski Pazur w zmielonej formie - jeśli chodzi o czarci pazur, zioła przeznaczone do zaparzania NatVita BIO zawierają ekologiczny, pocięty korzeń tej rośliny. To pomoc szczególnie przy dolegliwościach reumatycznych.
  • produkt wydajny (zalewa się 1 łyżeczkę wodą i odstawia na 10 minut), przeznaczony do stosowania 3 razy dziennie
  • posiada działanie oczyszczające, moczopędne i przeciwzapalne
  • wymaga regularnego stosowania, by wspierał zdrowie stawów.
  • herbatka z dusza czarci pazur

    2. Herbatka z duszą, Czarci Pazur - herbatka posiada działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne, łagodząc odczuwane dolegliwości ze strony stawów. Produkt posiada również działanie moczopędne, a jego głównym składnikiem jest właśnie czarci pazur. Herbata przeznaczona jest do wypijania 3 razy dziennie.
  • posiada działanie odtruwające
  • regularnie stosowana, zmniejsza ból stawów
  • herbatkę można stosować przez 8 tygodni, a po tym czasie trzeba zrobić sobie przerwę, nim ponowi się kurację.
  • Diabli Pazur mielony

    3. HerbaNordPol-Gdańsk, Diabli Pazur mielony - jedynym składnikiem tego produktu jest czarci pazur. Proszek nie zawiera żadnych dodatków, a do tego został mikronizowany na urządzeniu UltraPlex Alpine. Dzięki temu jego wchłanianie jest przyspieszone.
  • łagodzi bóle stawów
  • substancja jest wolna od zanieczyszczeń i bezpieczna w stosowaniu
  • zwiększa apetyt
  • można przygotować z niego napar lub nalewkę
  • przyswaja się lepiej od tabletek, ale gorzej od maści.
  • Herbatki i zioła z czarcim pazurem w składzie to dobry pomysł dla osób, którym nie zależy na czasie i które chcą wzmocnić stawy oraz mięśnie na wszelki wypadek. Wypijanie naparów to dobra profilaktyka.

    Czarci pazur – opinie i recenzje konsumentów

    Czarci pazur zbiera bardzo pochlebne opinie. Jest bardzo polecany przez osoby cierpiące na bóle stawów, ponieważ potrafi łagodzić odczuwane dolegliwości. Wzmacnia również stawy, kości i mięśnie na przyszłość, co pomaga zapobiec kolejnym chorobom czy uszkodzeniom. Każdy komentarz, pozostawiany na stronach produktów, zawierających w składzie tę roślinę, jest raczej korzystny. Najwięcej osób poleca maść, ponieważ działa najszybciej i radzi sobie nie tylko z bólem, lecz i stanem zapalnym. To dobry sposób na złagodzenie dolegliwości związanych z chorobą lub urazem. Najlepszą maścią jest zaś Harpagon Forte Max, który to środek wzmacnia także strukturę stawów i mięśni, przez co stają się wytrzymalsze, co do tego opinie konsumentów są jednoznaczne.

    Bibliografia:

      1. Lis, Kinga. “Diabelska moc czarciego pazura.” Reumatologia 48.2 (2010): 128-132.
      2. Hojden, B. “Czarci pazur-ziele o dzialaniu przeciwreumatycznym.” Wiadomości Zielarskie 36.11 (1994).
      3. Kalisiak, O. “Ziołolecznictwo.” Hodowca i Jeździec 3 (2011).