Archiwum kategorii: Leki na ból stawów

Łokieć tenisisty – leczenie objawów przez fizjoterapie i skuteczne maści

łokieć tenisisty

Łokieć tenisisty to inaczej entezopatia łokcia, pojawiająca się, kiedy choruje nadkłykieć boczny kości ramiennej. Łokieć tenisisty to schorzenie, które – choć na to wskazuje nazwa – dotyczy nie tylko tenisistów. Zachorować mogą pracownicy biurowi, pracownicy techniczni, mechanicy, krawcowe czy informatycy. Na rozwój choroby narażeni są wszyscy, którzy wykonują często te same, powtarzalne ruchy, przez co pojawia się przeciążenie ścięgien w łokciu i mikrourazy, wywołujące ból, dyskomfort, a także osłabienie siły chwytu. Jakie są przyczyny powstawania tej choroby i jak można jej zapobiegać? Jak skutecznie leczyć łokieć tenisisty?

Czarci pazur na bóle stawów – właściwości przeciwbólowe i maści

czarci pazur i jego właściwości przeciwbólowe na stawy

Czarci pazur – inaczej znany jako diabelski pazur – od wieków uznawany jest za leczniczą roślinę, a w tej chwili jego właściwości potwierdzone zostały przez naukowców. Badania wykazały, że stosowanie czarciego pazura łagodzi ból stawów u większości osób, które z niego korzystają. Jest to więc znakomite remedium na odczuwane bóle, które może być stosowane zarówno pod postacią tabletek, jak i maści leczniczych. Co jest lepsze? Jakie konkretnie produkty warto wybierać? I czym dokładnie jest czarci pazur? Odpowiedzi na wszystkie te pytania można znaleźć w naszym artykule!

Glukozamina na stawy – opinie, działanie i skutki uboczne

glukozamina na stawy czy działa?

Glukozamina jest organicznym związkiem chemicznym, należącym do grupy aminocukrów, który wedle popularnej opinii przyczynia się do odbudowania chrząstki stawowej, a także do zmniejszenia bólu stawów. Glukozamina na stawy może być przyjmowana pod różnymi postaciami – w płynie lub w tabletkach do połknięcia, albo w formie tabletek do przygotowywania roztworu. Można ją przyjmować doustnie lub wmasowywać w skórę w miejscu bolących stawów. Istnieją także preparaty z glukozaminą, przeznaczone do stosowania domięśniowego. Czy lepsza jest glukozamina w tabletkach czy do stosowania zewnętrznego? Jakie są najlepsze produkty z glukozaminą i jakie skutki uboczne mogą wywoływać?

Maść na ból kolana czy inne środki? Co wybrać?

Co na ból stawów kolanowych wybrać

W związku z rozwojem przemysłu medycznego i farmaceutycznego coraz to nowsze leki na stawy kolanowe zalewają nasz rynek. Nie ma w tym nic dziwnego. Na tak powszechną dolegliwość jak ból kolana towarzyszący czasami nawet przy rutynowym chodzeniu, leki powinny być możliwie ogólnodostępne i skuteczne. Na rynku dostępne są już specjalistyczne tabletki na kolana, maść na ból kolana, a nawet specjalne żele chłodzące na ból stawów kolanowych. Po jakie z nich powinniśmy sięgnąć, by skutecznie uśmierzyć ból, gdy niespodziewanie dosięgnie nas w środku dnia bądź w nocy?

Jaki lek przeciwzapalny na stawy wybrać? Ranking suplementów

lek na stawy

Reumatoidalne zapalenie stawów to częsta dolegliwość dotykająca osób w różnym wieku. Na rynku istnieje wiele różnego rodzaju środków, które pomogą nam czy to uśmierzyć ból związany czy to złagodzić stan zapalny. Dlatego też, jeżeli zastanawiasz się nad tym jaki lek na stawy będzie bezpiecznym i skutecznym rozwiązaniem Twoich problemów, zapoznaj się z naszym zestawieniem różnych metod leczenia oraz dowiedz się jak lek przeciwzapalny na stawy może przynieść korzystny wpływ na nasze zdrowie!

Suplementy i lek na stawy – preparaty jako maści i tabletki na stawy

suplementy i lek na stawy - jakie produkty wybrać

Bóle stawów to jedna z najczęstszych dolegliwości ze strony układu ruchu. Do najczęstszych czynników ryzyka ich wystąpienia, należy nieodpowiedni tryb życia i genetyka, a także uprawianie sportów wyczynowych, którym często towarzyszą liczne przeciążenia stawów. Dzięki rozwojowi przemysłu farmaceutycznego i medycyny, na rynku funkcjonuje wiele leków na tę przypadłość i preparaty na stawy takie jak maści. Mają one różne formy, składniki aktywne czy ewentualne skutki uboczne. Jak nie zgłupieć przy takiej mnogości ofert? Jaki jest najlepszy preparat na stawy? I czy tani lek na stawy, oznacza dobry lek na stawy? Na te pytania spróbujemy odpowiedzieć w poniższym artykule.