Co mają wspólnego ból w nadgarstku i bóle stawów rąk?

bóle stawów rąk

Ból stawów dłoni bądź nawet całej ręki to stosunkowo rzadka. Jednak jest to nieprzyjemna dolegliwość, która skutecznie utrudnia nam wykonywanie codziennych czynności. Bolące stawy rąk są często sygnałem zaczątków problemów na tle reumatoidalnym bądź związane z obecnością drobnoustrojów w błonie maziowej (tzw. septyczne zapalenie stawów). Niestety nie ma jeszcze jednego i skutecznego lekarstwa na to schorzenie. Na szczęście, dzięki postępowi medycyny i farmakologi, na rynku dostępnych jest wiele środków, które w skuteczny sposób pomagają w uśmierzeniu bólu i złagodzeniu nieprzyjemnych objawów zapalenia stawów rąk.

Menu:

Odczuwając bóle w nadgarstku zaczynamy się zastanawiać o stanie naszych stawów

Jednakże samodzielne wystawianie diagnozy, nierzadko popierając się informacjami z internetu, które niekoniecznie są prawdziwe, może być nietrafione i szkodliwe. Dlatego, gdy tylko zaczniemy odczuwać bóle stawów rąk, powinniśmy udać się do lekarza, który skieruje nas do odpowiedniego specjalisty. Co prawda ból dłoni nie brzmi może jak wyjątkowo niebezpieczna dolegliwość, jednak w rzeczywistości może być objawem wielu poważnych chorób, takich jak problemy z krążeniem, choroby zwyrodnieniowe czy niebezpieczne stany zapalne.


Ból dłoni jako poważna konsekwencja nieleczonego nadgarstka

Dlatego też, kiedy odczuwalny ból w stawach nie minie samoistnie po kilku dniach, powinniśmy udać się do lekarza. Ten wykona specjalistyczne badania, postawi diagnozę oraz zleci odpowiednie leczenie. Nie powinniśmy zwlekać z tą decyzją. Nieleczony ból stawu łokciowego wynikający np. ze zwyrodnienia kości może prowadzić do wielu nieprzyjemnych konsekwencji takich jak stałe deformacje dłoni, jej drętwienie i mrowienie, a nawet nieustępująca poranna sztywność stawów.

Jak się zapewne domyślacie takie dolegliwości, do których prowadzi długo nieleczony ból w nadgarstku, znacznie utrudniają codzienne funkcjonowanie Uniemożliwiają one choremu większość zajęć manualnych ze względu na uciążliwy obrzęk i pieczenie w stawie. W swojej dalszej konsekwencji mogą więc zaprowadzić do depresji i spadku aktywności zawodowej i życiowej spowodowanej ostrym zapaleniem stawów.
ból dłoni

Co na ból nadgarstka? Maść rozgrzewająca i skuteczne plastry

Ból nadgarstka to bardzo nieprzyjemna dolegliwość. Bez względu na to, jakie jest pochodzenie bólu, należy jak najszybciej zastosować środki, które zniwelują bolesne objawy. Obecnie na rynku farmaceutycznym znajduje się wiele preparatów, które mogą pomóc na bolący nadgarstek. Wśród najpopularniejszych preparatów znajdziemy między innymi różnego rodzaju maści, tabletki czy plastry na nadgarstek, których zadaniem jest uśmierzenie bólu.

Rekomendowane preparaty na ból rąk i nadgarstka
Właściwości i zalety konsumenckie
Przeciwwskazania i wady
Maść na ból nadgarstka Harpagon Forte

1. Harpagon Forte Max - maść na ból nadgarstka, która jest jedną z lepszych dostępnych na rynku. Zawiera tylko naturalne składniki, które działają bezpiecznie i nie podrażniają skóry. Harpagon zawiera w swoim składzie czarci pazur, który wykazuje silnie działanie przeciwbólowe. Harpagon to preparat, po który warto sięgać w każdym przypadku, kiedy odczuwamy bóle stawów. Nie tylko sprawdzi się w przypadku ból nadgarstka, ale także innych symptomów bólowych od stawów, kości, czy mięśni.
  • Składniki naturalne
  • Przyjemny zapach działający jak aromaterapia
  • Działanie przeciwzapalne
  • Dostępny na stronie dystrybutora,
  • Uczucie chłodzenia
  • Maść Artrovex

    2. ARTROVEX - to maść, która ekspresowo działa na wszelkie bóle stawów, także w obrębie nadgarstka. Maść regeneruje tkanki i sprzyja gojeniu się stanom zapalnym. Produkt może być stosowany zarówno profilaktycznie, aby obniżyć ryzyko urazów stawów, ale także w przypadku kontuzji czy stanów zapalnych.
  • Działa nie tylko na objawy, ale i przyczyny
  • Naturalne składniki
  • Produkt dostępny tylko na stronie producenta
  • Preparat Prolia 60mg łagodzący bóle rąk

    3. Prolia 60 mg - Prolia to preparat wzmacniający tkankę kostną i przeciwdziałający osteoporozie. Kości i stawy stają się mniej podatne na złamania czy zwichnięcia, zmniejsza się również ból stawów.
  • Niezwykle bogaty skład
  • Idealny dla kobiet w okresie menopauzy i podatnych na osteoporozę
  • Bezpieczny i przebadany labolatoryjnie
  • Sposób podawania poprzez iniekcję
  • Taśmy kinezjologiczna A-Z Tape Pro

    4. A-Z Tape Pro (plastry na nadgarstek) - to preparat zawierający taśmy kinezjologiczne do wsparcia bolącego stawu. Regularna aplikacja taśm prowadzi do złagodzenia bólu stawu w nadgarstku, a dodatkowo zwiększa stabilność mięśni i stawów bez ograniczania swobody wykonywania ruchów.
  • Nie obciąża wątroby
  • Nie tylko łagodzi ból, ale i wzmacnia ruchomość stawów
  • Nie zawiera lateksu
  • Odpowiedni dla alergików
  • Produkt jest widoczny na ciele (występuje w postaci taśm)
  • Stabilizator na nadgarstek Futuro

    5. Futuro wodooporny stabilizator - Produkt przeznaczony jest dla wszystkich osób, które borykają się z bólami w obrębie nadgarstka. Stabilizator jest odporny na wodę i ułatwia wykonywanie wszystkich codziennych czynności, kiedy czujemy ból stawu w nadgarstku. Świetnie sprawdzi się podczas gotowania, prac remontowych, kuchennych, czy innych, w których nasz nadgarstek może być narażony na dodatkowe bodźce.
  • Stabilizuje staw
  • Umożliwia codzienne prace przy nadwyrężeniu nadgarstka
  • Nie niweluje przyczyny bólu
  • Wszystkie preparaty przeznaczone do stosowania w bólu nadgarstka należy stosować regularnie, co pozwoli zniwelować bóle nadgarstka i przywrócić komfort życia. Wybór odpowiedniego preparatu na pewno przyspieszy proces leczenia. Do tego sprawi, że odetchniemy z ulgą i przestaniemy czuć różnego rodzaju dolegliwości bólowe.

    Ból stawów dłoni  to zazwyczaj wyraźne sygnały od organizmu

    Często mamy tendencje do ignorowania sygnałów wysyłanych nam przez organizm. Wynika to z wielu czynników takich jak brak czasu, niemożność skorzystania ze zwolnienia lekarskiego w pracy czy w końcu niekończące się kolejki w przychodni, które potrafią zmęczyć nawet wyjątkowo cierpliwą osobę. Musimy jednak pamiętać ze zdrowie mamy tylko jedno. Nieleczone choroby raczej nie przejdą samoistnie. Wręcz przeciwnie, mogą się tylko nasilić. Dlatego trywializowanie problemów zdrowotnych to bardzo zły pomysł.

    1. Żuk, Beata, and Krystyna Księżopolska-Orłowska. “Ochrona stawów w reumatoidalnym zapaleniu stawów. Zaopatrzenie ortopedyczne.” Reumatologia 47.5 (2009): 241-248.
    2. Garwolińska, H. A. L. I. N. A. “Reaktywne zapalenie stawów–diagnostyka i obraz kliniczny.” Alerg Astma Immun 4 (1999): 114-115.